Nowy konkurs dla dzieci pt. „Pieśni patriotyczne i ich historia”

100-lecie odzyskania niepodległości oczami najmłodszych. Rusza konkurs pt. Pieśni patriotyczne i ich historia. Gniewscy uczniowie po raz kolejny mają nie lada okazję, żeby wykazać się swoimi pomysłami i przebojowością w plastycznym wyrażaniu myśli.

 

Już po raz piąty rusza konkurs organizowany przez Zakład Produkcji Kruszyw w ramach hasła Gniew: wczoraj, dziś i jutro.

 

 

Konkursy organizowane przez Zakład corocznie aktywizują uczniów, pobudzają kreatywność i budują lokalny patriotyzm. Pokazują też jak ogromny potencjał tkwi w młodym pokoleniu. Tematyka prac dotyczyła już wyobrażeń dzieci na temat przyszłości Gniewu, poszukiwania jego najpiękniejszych zakątków czy sięgania do różnych okresów historii miasta.

 

W tegorocznej edycji, w związku obchodami Roku Niepodległej Polski 2018, uczniowie z naszej gminy będą mogli zmierzyć się z nowym zadaniem – przedstawieniem historii opowiedzianych w treści hymnu narodowego lub innej wybranej pieśni patriotycznej.

Obrazy tworzone z pieśnią na ustach

 

Nie ma określonych zasad co do techniki wykonania, praca może być w formie rysunkowej, kolażu, wyklejanki czy każdej innej, którą uda się zastosować na kartce papieru w formacie A3. Szanse na wygraną z pewnością wzrosną, jeśli praca będzie jak najlepiej dopasowana do tematu, a uczeń wykaże się dużym zaangażowaniem.

 

Warto więc rozpocząć przygotowania od sięgnięcia po teksty znanych polskich pieśni: Roty, Pierwszej Brygady, Hymnu Młodych Halerczyków, Wszystko, co nasze, Morze nasze morze czy innych. Przygotowanie prac plastycznych o takiej tematyce jest również idealną okazją do poznania dziejów hymnu polskiego.

 

Każdy będzie miał możliwość zaprezentowania swojego własnego spojrzenia, bowiem do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie prace wykonane indywidualnie. Gotowe dzieła należy dostarczyć przez swoich opiekunów szkolnych do Zakładu do 23 kwietnia br.

 

W szkołach można również znaleźć regulamin konkursu.

 

Warto poznać historię!

 

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i rozstrzygany będzie w dwóch kategoriach wiekowych, klasy I-III oraz klasy IV-VII.

 

Wśród nich zostaną wyłonieni zwycięzcy, po pięciu w każdej kategorii wiekowej. Na laureatów czeka łącznie dziesięć bezprzewodowych słuchawek JBL, które z pewnością pozwolą bez ograniczeń rozwijać muzyczne zainteresowania.

 

Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Gniew.

 

Regulamin konkursu

 

Plakat konkursu

20.03.2018

Zobacz również:

Pieśni patriotyczne oczami uczniów. Znamy wyniki konkursu!

Kwiecień minął pod znakiem przygotowywania prac plastycznych z wielką historią w tle. Wszystko za sprawą konkursu pt. „Pieśni patriotyczne i ich historia”, organizowanego przez nasz Zakład.

Jak Jan III Sobieski do Gniewu przypłynął…

W dniu 12 czerwca 2017 r. zostali uhonorowani zwycięzcy konkursu „Gniew 1677- Odwiedziny Królewskiej Rodziny”.

Zwiedzaj Gniew z królewską rodziną – rusza nowy konkurs plastyczny

Pewnego wiosennego dnia, dokładnie 340 lat temu, król Jan Sobieski wraz z żoną i synem przybija do brzegów Gniewu… Dalsze losy królewskiej podróży można poznać za sprawą nowego konkursu  – „Gniew 1677 Odwiedziny Królewskiej Rodziny”.