Pieśni patriotyczne oczami uczniów. Znamy wyniki konkursu!

Kwiecień minął pod znakiem przygotowywania prac plastycznych z wielką historią w tle. Wszystko za sprawą konkursu pt. „Pieśni patriotyczne i ich historia”, organizowanego przez nasz Zakład.

 

Gniewscy uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością, korzystając z różnych form plastycznych takich jak: rysunek, malarstwo czy kolaż. Na warsztat zostały wzięte różne pieśni patriotyczne, jednak największą popularnością cieszyły się: „Mazurek Dąbrowskiego”, „Czerwone maki na Monte Cassino” i „Wojenko, wojenko”.

Zwycięzcy

Plastyczne przedstawienie na kartce papieru przejmującej historii z pieśni było nie lada wyzwaniem, z którym najlepiej poradzili sobie: Kuba Antos, Daria Murawska, Karol Pułtorak, Oskar Simon i Alicja Wardzińska w kategorii klas I-III oraz Dominik Borris, Julia Górska, Liwia Nawrocka, Kuba Puczyński i Dawid Wendzierski w kategorii klas IV-VII.

 

Znakomitych prac było tak dużo, że jury w składzie: Joanna Wachowska z Zakładu Produkcji Kruszyw oraz Magdalena Frost-Guz z Referatu Promocji UMiG Gniew, postanowiło wyróżnić dodatkowo pięć osób: Szymona Bafię, Kacpra Cieszyńskiego, Pawła Szumala, Bartosza Szumala i Alicję Ziółkowską.

 

Uhonorowanie zwycięzców i wręczenie nagród, słuchawek JBL, odbyło się podczas Dnia Otwartego naszego Zakładu.

 

22.06.2018

Zobacz również:

Konkurs dla uczniów pt. „Zaprojektuj swój wymarzony i ekologiczny dom”

Nowy konkurs Zakładu Produkcji Kruszyw dla dzieci i młodzieży uczących się w szkołach podstawowych gminy i miasta Gniew.

Nowy konkurs dla dzieci pt. „Pieśni patriotyczne i ich historia”

100-lecie odzyskania niepodległości oczami najmłodszych. Rusza konkurs pt. Pieśni patriotyczne i ich historia. Gniewscy uczniowie po raz kolejny mają nie lada okazję, żeby wykazać się swoimi pomysłami i przebojowością w plastycznym wyrażaniu myśli.

Jak Jan III Sobieski do Gniewu przypłynął…

W dniu 12 czerwca 2017 r. zostali uhonorowani zwycięzcy konkursu „Gniew 1677- Odwiedziny Królewskiej Rodziny”.