Warto być eko-świadomym!

Znamy zwycięzców VI Gminnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej w Gniewie, którego sponsorem był nasz Zakład. O zwycięstwo rywalizowało 6 drużyn z 5 gminnych szkół, a zadania konkursowe nie były łatwe… Pytania wymagały dużej wiedzy z zakresu życia zwierząt i roślin, uczniowie musieli zmierzyć się również z zadaniami z zakresu ochrony środowiska. Mimo, że walka była wyrównana (różnica między wynikami trzech najlepszych drużyn wynosiła zaledwie 2,5 punkta), w końcu udało wyłonić się eko zwycięzców!

 

Pierwsze miejsce przypadło Patrykowi Cieszyńskiemu, Konradowi Janickiemu i Krzysztofowi Osiakowi z SP w Gniewie. Drużyna zapewniła sobie zwycięstwo wynikiem 49 punktów.

 

Drugie miejsce zajął zespół z SP w Piasecznie. Jego reprezentanci – Karolina Rompkowska, Joanna Kłos i Szymon Korynt zdobyli 49 punktów.

 

Trzecie miejsce wynikiem 44,5 punktów zapewniły sobie uczennice z SP z Tymawy – Małgorzata Jachym, Izabela Drzewiecka oraz Agnieszka Ruta.

 

Wszyscy „eko prymusi” otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, ale to nie wszystko! Przedstawiciele trzech zwycięskich drużyn wzięli udział w wycieczce do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdzie mogli sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą w praktyce. Uczniowie odwiedzili także gdański EduPark, gdzie naukowe eksperymenty szły w parze z świetną zabawą.

 

Liczny udział w konkursie, zaangażowanie uczniów oraz wyrównana walka między drużynami pokazują, że w młodym pokoleniu kryje się ogromny, ekologiczny potencjał.

 

05.2013

Zobacz rownież:
Konkurs Bocian Biały Zakład w Gniewie

„Nasz bocian” w oczach małych artystów

Jest biały, posiada długi, czerwony dziób, żywi się żabami, a jego przybycie do Polski zwiastuje wiosnę. Bocian biały to jeden z najbardziej znanych i lubianych przez dzieci gatunków ptaków, jest bohaterem piosenek, bajek…, a także konkursu plastycznego, którego sponsorem był Zakład Produkcji Keramzytu.