Uczniu, noś odblaski! Nasz Zakład współorganizatorem akcji „Bezpieczny uczeń”

Nadeszła jesień, a wraz z nią coraz krótsze i ciemniejsze dni, co powoduje wzrost ryzyka wypadków z udziałem pieszych, w tym także dzieci… Dlatego wspólnie z gniewską Strażą Miejską oraz Centrum Aktywnych Gniew podjęliśmy działania edukacyjno-prewencyjne. W ramach akcji „Bezpieczny uczeń” odbyły się warsztaty dla uczniów i rozdanych zostało ponad 1500 odblasków. Wszystko po to, aby najmłodsi mieszkańcy Gniewu mogli bezpiecznie pokonywać trasę do szkoły.

 

W ramach projektu odbyły się zajęcia uczące bezpiecznego poruszania się na drodze, w których wzięło odział 200 uczniów ze szkół w Gniewie, Opaleniu i Pieniążkowie. Na spotkaniu komendant Straży Miejskiej w Gniewie wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Centrum Gniew wyjaśniali, dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, a na koniec otrzymały odblaskowe zawieszki ufundowane przez firmę Weber.

 

W ramach akcji „Bezpieczny uczeń” dzieci ze wszystkich szkół na terenie gminy otrzymały ponad 1500 odblasków poprawiających ich widoczność dla kierowców.

 

Zwiększenie wiedzy uczniów na temat ostrożnego zachowania podczas drogi do szkoły oraz „odblaskowe” upominki przyczyniły się do wzrostu świadomości zagrożenia, nie tylko wśród najmłodszych. Dzięki nagłośnieniu akcji w lokalnych mediach, dowiedzieli się o niej także kierowcy, którzy być może następnym razem zastanowią, zanim wcisną „gaz do dechy”.

 

09.2014

Zobacz również:

Ho, ho Mikołajki dla przedszkolaków

Ho ho, czy są tu jakieś grzeczne dzieci? Elfy z naszego Zakładu tradycyjnie pomagały Świętemu Mikołajowi w pracy, między innymi odwiedziły gniewskich przedszkolaków.

Przedszkolny festyn z okazji Dnia Dziecka

Dzięki współpracy z działającymi w mieście organizacjami, firmami oraz naszym Zakładem gniewskie Przedszkole już po raz dziesiąty zorganizowało rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka.

Przedszkole Gniew Dzień Dziecka 2016

Dzień Dziecka 2016 – Przedszkole w Gniewie

W dniu 3 czerwca 2016 r. na terenie Przedszkola w Gniewie odbył się coroczny festyn z okazji Dnia Dziecka. Imprezę licznie odwiedzili mieszkańcy Gniewu, nie tylko wychowankowie przedszkola, ale całe rodziny. Nasz Zakład tradycyjnie wspierał to wydarzenie.