Piąta edycja programu stypendialnego

W grudniu tego roku odbędą się ostatnie próbne egzaminy gimnazjalne – dla wszystkich tych uczniów, którzy kończą naukę w starym systemie edukacji. Oznacza to również kolejną szansę dla gimnazjalistów z gminy Gniew na zdobycie stypendium z programu „Wiedza Start” realizowanego przez Zakład Produkcji Kruszyw.

 

Będzie to już piąta edycja programu stypendialnego. Stypendium w formie nagrody pieniężnej jest przyznawane wychowankom Gimnazjum w Gniewie i Gimnazjum w Opaleniu, którzy na egzaminach gimnazjalnych w części matematycznej i przyrodniczej uzyskają najwyższą średnią arytmetyczną uzyskanych punktów. Według regulaminu, w przypadku uzyskania identycznego wyniku, w wyłonieniu zwycięzców pod uwagę brane są oceny z poprzedniego roku z przedmiotów ścisłych. Finał tej edycji odbędzie się w czerwcu 2019 r.

 

Matematyka nazywana jest „królową nauk”, a zapotrzebowanie na inżynierów na rynku pracy stale rośnie. Dlatego stawiamy na przedmioty ścisłe. Właśnie do ich nauki zachęca gimnazjalistów nasz autorski program stypendialny „Wiedza Start” – mówi Joanna Wachowska, Koordynator ds. Komunikacji Zakładu.

 

Jeśli jesteś uczniem III klasy gimnazjum w Gniewie lub Opaleniu, przystępujesz do egzaminu gimnazjalnego w grudniu 2018 r. i kwietniu 2019 r., a matematyka, fizyka, chemia, czy geografia lub biologia to Twoja pasja, to program stypendialny „Wiedza Start” jest dla Ciebie!

 

Regulamin programu dostępny jest u Dyrekcji szkół oraz tutaj.

Zobacz również:

Tegoroczni stypendyści programu „Wiedza Start”

Wystartowali po lepszą przyszłość. Znamy tegorocznych stypendystów programu „Wiedza Start”.

Czwarta edycja programu stypendialnego „Wiedza Start”

Czy w wieku gimnazjalnym warto już zastanawiać się nad swoimi zawodowymi perspektywami? Jak najbardziej! Zapraszamy do udziału w programie stypendialnym naszego Zakładu!

Kolejni finaliści programu „Wiedza Start”!

Trzecia edycja programu „Wiedza Start” miała swój finał w dniu 22 czerwca 2017 r. podczas uroczystości pożegnania klas trzecich Gimnazjum im. Gen. J. Hallera w Gniewie.