Piąta edycja programu stypendialnego

W grudniu tego roku odbędą się ostatnie próbne egzaminy gimnazjalne – dla wszystkich tych uczniów, którzy kończą naukę w starym systemie edukacji. Oznacza to również kolejną szansę dla gimnazjalistów z gminy Gniew na zdobycie stypendium z programu „Wiedza Start” realizowanego przez Zakład Produkcji Kruszyw.

 

Będzie to już piąta edycja programu stypendialnego. Stypendium w formie nagrody pieniężnej jest przyznawane wychowankom Gimnazjum w Gniewie i Gimnazjum w Opaleniu, którzy na egzaminach gimnazjalnych w części matematycznej i przyrodniczej uzyskają najwyższą średnią arytmetyczną uzyskanych punktów. Według regulaminu, w przypadku uzyskania identycznego wyniku, w wyłonieniu zwycięzców pod uwagę brane są oceny z poprzedniego roku z przedmiotów ścisłych. Finał tej edycji odbędzie się w czerwcu 2019 r.

 

Matematyka nazywana jest „królową nauk”, a zapotrzebowanie na inżynierów na rynku pracy stale rośnie. Dlatego stawiamy na przedmioty ścisłe. Właśnie do ich nauki zachęca gimnazjalistów nasz autorski program stypendialny „Wiedza Start” – mówi Joanna Wachowska, Koordynator ds. Komunikacji Zakładu.

 

Jeśli jesteś uczniem III klasy gimnazjum w Gniewie lub Opaleniu, przystępujesz do egzaminu gimnazjalnego w grudniu 2018 r. i kwietniu 2019 r., a matematyka, fizyka, chemia, czy geografia lub biologia to Twoja pasja, to program stypendialny „Wiedza Start” jest dla Ciebie!

 

Regulamin programu dostępny jest u Dyrekcji szkół oraz tutaj.

Zobacz również:

Stypendium dla ósmoklasistów

Wierzymy, że w młodych mieszkańcach Gniewu tkwi potencjał. Dlatego stworzyliśmy program stypendialny, który będzie wspierał przyszłych inżynierów. W lipcu tego roku po raz kolejny nagrodzimy uczniów kończących ósme klasy.

Tegoroczni stypendyści programu „Wiedza Start”

Wystartowali po lepszą przyszłość. Znamy tegorocznych stypendystów programu „Wiedza Start”.

Czwarta edycja programu stypendialnego „Wiedza Start”

Czy w wieku gimnazjalnym warto już zastanawiać się nad swoimi zawodowymi perspektywami? Jak najbardziej! Zapraszamy do udziału w programie stypendialnym naszego Zakładu!