Znamy finalistów programu „Wiedza Start”!

Program „Wiedza Start” miał swój uroczysty finał w dniu 23 czerwca 2016 r. Wiemy już, którzy gimnazjaliści otrzymają stypendium ufundowane przez nasz Zakład.

Kolejna edycja

 

To już kolejna edycja Programu Stypendialnego, pierwszy raz pod nową nazwą – „Wiedza Start”. Jak zwykle, nagrodę otrzymali trzej najzdolniejsi uczniowie z Gimnazjum w Gniewie oraz jeden gimnazjalista z Opalenia.

 

Pożegnanie z gimnazjum

 

Stypendia wręczono podczas zakończenia roku szkolnego, które dla laureatów zamknęło jednocześnie etap nauki w gimnazjum. Była to chwila nie tylko uroczysta, ale też bardzo wzruszająca.

 

Laureaci

 

Granty powędrowały do Bartosza Drągowskiego, Julii Jaskólskiej i Szymona Betki z Gimnazjum w Gniewie oraz do Filipa Korkowskiego z Gimnazjum w Opaleniu. W rodzinie Drągowskich takie wyróżnienia są już swego rodzaju tradycją – w ubiegłym roku stypendium od Zakładu Produkcji Kruszyw zdobył starszy brak Bartka – Marcin.

 

Plany na przyszłość

 

Jakie są plany i marzenia laureatów? Bartek chce zostać informatykiem, Julka zamierza studiować medycynę, a Szymon szczególnie interesuje się biologią. Z czasów gimnazjalnych będą wspominać przede wszystkim klasowe wypady, wspaniałą atmosferę i zgraną klasę, a także coroczną tradycyjną gniewską „Majówkę-Hallerówkę”.

 

Gratulacje i powodzenia!

 

Podczas wręczenia stypendiów, po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że młodzi zdolni są wśród nas! Jesteśmy pewni, że przed nimi jeszcze wiele kolejnych wspaniałych wspomnień, a także – po zasłużonym wakacyjnym wypoczynku – naukowych sukcesów.

 

24.06.2016