Młodzi w Gniewie – warsztaty w Zakładzie Produkcji Keramzytu

Co wspólnego może mieć nasz Zakład z gniewskimi licealistami? Podczas zorganizowanych przez nas Dni Otwartych, okazało się, że… wiele. Uczniowie szybko odnaleźli język z naszymi pracownikami i wspólnie zagłębiali tajemnice produkcji keramzytu. Po części edukacyjnej przyszedł czas na relaks przy ognisku i quiz sprawdzający zdobytą wiedzę. Dzięki naszym warsztatom uczniowie przekonali się, że keramzyt nie jest taki nudny, jak go malują!

 

Warsztaty dla uczniów z gminy Gniew są wspólnym pomysłem dyrekcji Zakładu i szkół. Jako pierwsi zostali na nie zaproszeni uczniowie z gniewskiego liceum. Podczas mini-wykładu młodzi ludzie dowiedzieli się wszystkiego o keramzycie i jego właściwościach, po czym zwiedzili zakład i poznali jego ciąg produkcyjny. Pracownicy gniewskiej firmy opowiedzieli także młodzieży o zmianach technologicznych oraz aspektach ekologicznych we współczesnym przemyśle.

 

Każda z grup odwiedziła także kopalnię gliny, będącej naturalnym surowcem do wyrobu keramzytu. Podczas wyprawy przewodnicy opowiedzieli o wysokich wymaganiach oraz doświadczeniu, które jest konieczne do tego rodzaju pracy. Uczniowie byli tym aspektem szczególnie zainteresowani – weryfikowali swoje zainteresowania z możliwością ewentualnej pracy w zakładzie lub jemu podobnych.

 

Po części teoretycznej oraz zwiedzaniu zakładu i kopalni przyszedł czas odpoczynek przy ognisku oraz sprawdzenie zdobytej wiedzy. O tym, jak twórcza jest młodzież, można było przekonać się podczas quizu z wiedzy o produkcie i zadań językowych ze słowem „keramzyt”.

 

Kto wie, może któreś z młodzieżowych „haseł keramzytowych” znajdzie się na firmowych materiałach?

 

15.04.2013

Zobacz również:

Czas na młodzież! Warsztaty z Zakładem Produkcji Kruszyw

Dlaczego projektuje się ogrody na dachach budynków? Tego mogli dowiedzieć się uczestnicy kolejnych warsztatów zorganizowanych przez nasz Zakład.

Warsztaty Gniew 2016

Pomyśl o przyszłości już dziś – warsztaty dla gimnazjalistów

Czy w wieku gimnazjalnym warto już zastanawiać się nad swoimi zawodowymi perspektywami? Jak najbardziej! Poszerzaniu świadomości w tym zakresie poświęcone były warsztaty dla młodzieży, które odbyły się w Zakładzie Produkcji Kruszyw już po raz czwarty.

Warsztaty 2016 - Zaklad Produkcji Kruszyw

Majowe spotkania – warsztaty dla młodzieży

Decyzje, które mogą wpłynąć na przyszłe życie człowieka często podejmuje się już w gimnazjum. Pytania: Jaką szkołę wybrać? Jaki kierunek studiów zapewni stabilną i dobrze płatną pracę? Jakie rodzime firmy warte są uwagi? nurtują każdego młodego człowieka, który stoi przed dokonaniem ważnych, życiowych decyzji np. wyborze uczelni.