Majowe spotkania – warsztaty dla młodzieży

Decyzje, które mogą wpłynąć na przyszłe życie człowieka często podejmuje się już w gimnazjum. Pytania: Jaką szkołę wybrać? Jaki kierunek studiów zapewni stabilną i dobrze płatną pracę? Jakie rodzime firmy warte są uwagi? nurtują każdego młodego człowieka, który stoi przed dokonaniem ważnych, życiowych decyzji np. wyborze uczelni. Przed blisko setką uczniów warsztaty przygotowane przez nasz Zakład otworzyły nowe horyzonty. Pozwoliły zrozumieć młodym ludziom, jakie wymagania i jakie zapotrzebowanie stawia rynek pracy, a także poznanie lepiej swoich własnych zainteresowań.

 

Pięć majowych dni uczniowie trzecich klas z Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie spędzili na naszych aktywnych warsztatach. Nie było mowy o standardowych prezentacjach – na uczestników czekało kilka godzin intensywnych warsztatów!

 

Młodzi gniewianie zwiedzili Zakład, na własne oczy zobaczyli, jak wygląda proces produkcji keramzytu, poznali jego bogate zastosowanie, mogli też „zajrzeć” do pieca rozgrzanego do temperatury ponad 1000 stopni Celsjusza! Nie zabrakło też zagadnień z pogranicza medycyny – dzięki pokazowi pomocy przedmedycznej gimnazjaliści dowiedzieli się, jak mogą pomóc poszkodowanym w wypadkach.

 

Po ciekawym spędzeniu czasu wszyscy uczniowie mieli możliwość wygrania przydatnych, „smartfonowych” upominków przygotowanych przez Zakład. Spotkanie zakończyło się integracyjnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

 

Już po raz trzeci warsztaty pomogły młodzieży poznać nasze działanie „od środka”, a przy okazji potwierdziły, że nauka jest pasjonująca, a zdobyte umiejętności i doświadczenia będą pomocne w wielu aspektach życia młodych ludzi i ich otoczenia.

 

28.05.2015

Zobacz również:

Czas na młodzież! Warsztaty z Zakładem Produkcji Kruszyw

Dlaczego projektuje się ogrody na dachach budynków? Tego mogli dowiedzieć się uczestnicy kolejnych warsztatów zorganizowanych przez nasz Zakład.

Warsztaty Gniew 2016

Pomyśl o przyszłości już dziś – warsztaty dla gimnazjalistów

Czy w wieku gimnazjalnym warto już zastanawiać się nad swoimi zawodowymi perspektywami? Jak najbardziej! Poszerzaniu świadomości w tym zakresie poświęcone były warsztaty dla młodzieży, które odbyły się w Zakładzie Produkcji Kruszyw już po raz czwarty.

Warsztaty 2016 - Zaklad Produkcji Kruszyw

Pewnym krokiem w przyszłość – warsztaty dla gimnazjalistów

Jaką szkołę wybrać, by w przyszłości znaleźć atrakcyjne miejsce pracy? Co wytwarza się w lokalnych firmach oraz jak wyglądają najnowocześniejsze procesy produkcyjne? To pytania, na które wspólnie z młodzieżą próbowaliśmy odpowiedzieć podczas zorganizowanych przez nas warsztatów.