Pomyśl o przyszłości już dziś – warsztaty dla gimnazjalistów

Czy w wieku gimnazjalnym warto już zastanawiać się nad swoimi zawodowymi perspektywami? Jak najbardziej! Poszerzaniu świadomości w tym zakresie poświęcone były warsztaty dla młodzieży, które odbyły się w Zakładzie Produkcji Kruszyw już po raz czwarty.

 

W warsztatach 10, 12, 19 i 20 maja oraz 17 czerwca wzięli udział uczniowie sześciu III klas gimnazjum w Gniewie oraz dwóch ostatnich klas Gimnazjum w Opaleniu – łącznie około 120 osób.

 

Kopalnia i proces produkcji

 

Podczas spotkań gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić kopalnię i nasz Zakład oraz przyjrzeć się procesowi produkcji keramzytu. Poznali najważniejsze cechy tego kruszywa i zdobyli wiedzę na temat jego bogatego zastosowania. Atrakcją dla młodzieży była z pewnością możliwość zajrzenia do pieca rozgrzanego do temperatury przeszło 1000°C. To jednak nie wszystko! Ważny i praktyczny element warsztatów stanowił kurs pomocy przedmedycznej.

 

Nie zabrakło też rozmów i rad udzielanych przez pracowników Zakładu, związanych z wyborem przyszłej ścieżki edukacji i jej wpływem na możliwości rozwoju zawodowego. Gimnazjaliści mieli okazję uświadomić sobie, że już w tak młodym wieku ich decyzje dotyczące dalszego kształcenia mogą mieć wpływ na przyszłą karierę.

 

Ognisko i konkurs

 

Warsztaty dały gimnazjalistom możliwość nie tylko poszerzenia wiedzy i świadomości związanej z przyszłymi wyborami. Były także okazją do wspólnego spędzenia czasu w inny niż zwykle, urozmaicony i integrujący sposób. Uczniowie wzięli udział w konkursie ze zdobytej wiedzy udowadniając, że nauka przez zabawę jest zawsze świetnym sposobem na przyswojenie informacji. Radość sprawiło im także pozowanie do zdjęć na ładowarce. Przypieczętowaniem tego aktywnego dnia było wspólne ognisko z kiełbaskami oraz otrzymane od Zakładu upominki.

 

22.06.2016

Zobacz również:

Czas na młodzież! Warsztaty z Zakładem Produkcji Kruszyw

Dlaczego projektuje się ogrody na dachach budynków? Tego mogli dowiedzieć się uczestnicy kolejnych warsztatów zorganizowanych przez nasz Zakład.

Warsztaty 2016 - Zaklad Produkcji Kruszyw

Majowe spotkania – warsztaty dla młodzieży

Decyzje, które mogą wpłynąć na przyszłe życie człowieka często podejmuje się już w gimnazjum. Pytania: Jaką szkołę wybrać? Jaki kierunek studiów zapewni stabilną i dobrze płatną pracę? Jakie rodzime firmy warte są uwagi? nurtują każdego młodego człowieka, który stoi przed dokonaniem ważnych, życiowych decyzji np. wyborze uczelni.

Warsztaty 2016 - Zaklad Produkcji Kruszyw

Pewnym krokiem w przyszłość – warsztaty dla gimnazjalistów

Jaką szkołę wybrać, by w przyszłości znaleźć atrakcyjne miejsce pracy? Co wytwarza się w lokalnych firmach oraz jak wyglądają najnowocześniejsze procesy produkcyjne? To pytania, na które wspólnie z młodzieżą próbowaliśmy odpowiedzieć podczas zorganizowanych przez nas warsztatów.