„Wbiegnij w lato” – Dzień Otwarty 2016

11 czerwca, po raz kolejny nasz Zakład otworzył swoje drzwi dla mieszkańców Gniewu i okolic. W tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem „Wbiegnij w lato” i zgromadziło aż 399 osób.

 

Udany dzień

 

Pomimo wietrznej i początkowo niesprzyjającej aury, tegoroczny Dzień Otwarty możemy zaliczyć do udanych! Złożyło się na to wiele czynników – konkursy, niespodzianki, zwiedzanie terenów Zakładu m.in. kolejką, a przede wszystkim wspaniała, rodzinna atmosfera, która towarzyszyła odwiedzającym już od progu naszego Zakładu.

 

Na początku, podczas krótkiej prezentacji, goście mieli okazję poznać tajniki produkcji keramzytu –  m.in. mogli zobaczyć „walczak” – specjalny piec służący do wypalania keramzytu.

 

Zwycięzcy konkursu

 

Podczas wydarzenia poznaliśmy także laureatów konkursu „Kronika gniewskiej rodziny”. Dyplomy odebrali Nikola Cysewska, Natalia Rus, Jakub Puczyński, Kinga Cybulska, Sara Lipińska, Igor Moczulski, Sebastian Słomski, Barbara Gabrychowska, Dawid Jakusz-Gostomski, Paweł Szumal, Olga Mozgiel, Jakub Czaja, Mikołaj Leszman, Miłosz Wiśniewski, Klaudia Rezmer, Agnieszka Makowska, Maria Szymczyk, Julia Gruszczyńska, Patrycja Ostrowska, Piotr Grzebińsk oraz Inga Lipińska ze Szkoły Podstawowej w Gniewie.

 

Wyróżnieni zostali także uczniowie z Szkoły Podstawowej z Tymawy: Marika Dahm, Zuzanna Pomierska, Magdalena Boniecka, Monika Grzenda i Zofia Szmyt. W nagrodę, zwycięzcy udali się do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, gdzie nauka to czysta zabawa!

 

Atrakcje dla młodszych i starszych

 

Mnóstwo atrakcji czekało nie tylko na najmłodszych, ale także na tych starszych uczestników. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach plastycznych, a także ”bujały w obłokach” na dmuchanym zamku. Nieco więksi mogli poznać ducha sportowej rywalizacji i wziąć udział w zawodach biegowych, zgodnie z motywem przewodnim imprezy.

 

Na wszystkich gości czekał poczęstunek, dobra zabawa, a także ostatecznie… pogoda, dzięki czemu tegoroczny Dzień Otwarty zakończył się prawdziwym sukcesem.

 

11.06.2016