Podsumowanie sezonu 2017/2018

Wywiad z Prezesem Klubu Piłkarskiego Keramzyt Szprudowo Michałem Bąkowskim.

 

1. Jak ocenia Pan miniony sezon?

 

Miniony sezon oceniam bardzo dobrze. Podczas naszej ostatniej rozmowy, powiedziałem, że celem naszej drużyny jest awans do V ligi, a każdy inny wynik będzie traktowany jako porażka. Udało się zrealizować cel! Uważam, że to jeden z najlepszych sezonów w 15-letniej historii naszego klubu.

Oprócz wielkiego sukcesu seniorów, jakim jest awans do V ligi, działają też niezwykle prężnie sekcje młodzieżowe. Staramy się każdego roku tworzyć kolejne nowe grupy dziecięce.

 

Jestem również zadowolony ze sposobu organizacji i zarządzania klubem. Zarząd klubu tworzą fachowcy, którzy oprócz doświadczenia menadżerskiego, posiadają również wiedzę niezbędną w pozyskiwaniu dotacji. W tym roku otrzymaliśmy poza wsparciem od naszych Sponsorów, dotację z Urzędu Miasta i Gminy Gniew oraz Starosty Tczewskiego czy Ministerstwa Sportu na łączną kwotę prawie 55 tys. zł.

2. Jak wyglądają przygotowania całego klubu do gry w V lidze? Czy wiążą się z tym jakieś zmiany, dotychczasowego modelu funkcjonowania?

 

Nie planujemy rewolucji w sposobie przygotowania. Uważam, że jeżeli coś funkcjonuje dobrze, to nie ma sensu tego zmieniać. Oczywiście analizujemy wcześniejsze porażki, widzimy pewne błędy i niedociągnięcia, jednak na bieżąco staramy się rozwiązywać problemy i wdrażać działania naprawcze.

 

Nie ukrywam, że największym moim marzeniem jest powrót do rozgrywania meczów w Szprudowie. Zawsze byliśmy groźni na własnym boisku. W tym zakresie widzę możliwość ewentualnej zmiany dotychczasowego modelu funkcjonowania. Oczywiście, wszystko zależy od decyzji władz i nowego Burmistrza.

 

3. Jaki cel stawia Pan przed zespołem w sezonie 2018/2019?

 

Chciałbym powiedzieć, że celem jest awans do IV ligi, gdyż nasza gmina nigdy w swojej historii nie miała drużyny na tym poziomie rozgrywkowym, a przynajmniej nie pamiętam. Byłoby to wspaniałe osiągnięcie dla piłkarzy, ale również wielki powód do radości dla kibiców i mieszkańców.

 

Jednak musimy mierzyć siły na zamiary, dlatego naszym celem będzie uplasowanie się na 3-5 miejscu w tabeli V ligi. Jestem przekonany, że to realny i możliwy do osiągnięcia cel dla naszej drużyny.

 

Ponadto chciałbym, aby nasz klub utrzymał cztery sekcje juniorskie, które będą wygrywać na boiskach trawiastych czy Orlikach w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

 

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować za wieloletnie wsparcie naszemu głównemu Sponsorowi Zakładowi Produkcji Kruszyw. Podziękować pragnę również Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji na czele z Panem Dyrektorem Krzysztofem Bejgrowiczem za zapewnienie obiektów sportowych, Urzędowi Miasta i Gminy Gniew za udzieloną dotację a także firmom Temida Gniew Maciej Czarnecki, Wytwórni Opakowań Drewnianych Mirosław Byczkowski, firmie Pikmet – Paweł Pachota oraz wielu życzliwym nam przedsiębiorstwom i prywatnym Sponsorom.

 

Korzystając z okazji chciałbym bardzo podziękować naszym licencjonowanym instruktorom: Krzysztofowi Rutkowskiemu, Grzegorzowi Połomskiemu, Ryszardowi Gawłowi oraz Damianowi Ostrowskiemu. Witam też w naszym gronie nowego instruktora – Sebastiana Szymańskiego. Ponadto dziękuję wszystkim zawodnikom, kibicom i działaczom wspierającym nasz klub.

 

Nie mogę również zapomnieć o gratulacjach dla naszej gniewskiej Mewy za awans do A-klasy. Gratulacje dla całego zespołu na czele z Prezesem Rafałem Kokotem.

 

03.07.2018

Zobacz również:
Keramzyt Szprudowo - Wisła Tczew

Wywiad z prezesem KP Keramzyt Szprudowo

Keramzyt udanie rozpoczął sezon 2017/2018. Jak ocenia Pan pierwszą część rundy jesiennej w wykonaniu Pańskiego zespołu?   Bardzo dobrze, aktualnie zajmujemy trzecią lokatę, na równi z trzema innymi drużynami, tracąc do lidera Wisły Tczew zaledwie cztery punkty. Do drugiego miejsca, premiującego awans do V ligi, brakuje nam zaledwie czterech punktów, czyli możemy być zadowoleni.

Podsumowanie sezonu 2016 – 2017

W sobotnie popołudnie 17 czerwca br. zgromadzeni na boisku w Gniewie kibice piłki nożnej mieli okazję śledzić przebieg ostatniego spotkania naszej drużyny w sezonie 2016/2017 rozgrywek malborskiej grupy klasy A.

Keramzyt Szprudowo - Wisła Tczew

PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ SEZONU 2016-2017

Sezon piłkarski w 2016 roku dobiegł końca, czyli przyszedł czas na podsumowanie zmagań drużyn Klubu Piłkarskiego Keramzyt Szprudowo.