Gwiazdka dla skaterów – wielkie otwarcie skateparku w Gniewie

Na ten dzień czekali wszyscy okoliczni skaterzy. 20 grudnia 2013 r. został otwarty pierwszy skatepark na terenie Gniewu. Obiekt zlokalizowany jest przy hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Wyposażony został w minirampę, bank ramp, funbox, quarterpipe, poręcz oraz grinbox.

 

Skatepark jest spełnieniem marzeń gniewskich Riderów – od tej chwili miejsce, gdzie mogą realizować swoje pasje znajduje się na wyciągnięcie ręki (a raczej deski). Za spełnieniem marzeń skaterów stoi również nasz Zakład, który jest współsponsorem obiektu.

 

Wszyscy czekaliśmy na zwieńczenie tej inwestycji, dlatego ten dzień jest wyjątkowy dla wielu osób. Cieszę się, że w Gniewie powstał tak piękny obiekt – mówiła podczas uroczystości Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew. – Jesteśmy dumni, że udało się nam wspólnymi siłami go stworzyć. To doskonały przykład pozytywnej współpracy na rzecz wspólnego celu – dobra mieszkańców – takimi słowami swoją radość wyrażał Marek Dziurdzia, dyrektor Produkcji i Logistyki Weber. – Życzmy wszystkim młodym mieszkańcom Gniewu wielu wspaniałych chwil na tym skateparku. Rozwijajcie swoje pasje i bawcie się bezpiecznie – mówił Maciej Mosiński, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu.

 

Skatepark od piątku nosi dumną nazwę „WeberSkok”. Jej autorem jest Paweł Chrzanowski, uczeń gimnazjum w Opaleniu. Właśnie ta nazwa została wyróżniona w konkursie i gimnazjalista otrzymał w nagrodę od naszego Zakładu wybrany przez siebie sprzęt sportowy – rolki, ochraniacze oraz torbę. Teraz sam będzie mógł bezpiecznie skakać na nowym skateparku.

 

Skatepark powstał jako wspólna inicjatywa m.in. Samorządu Gminy Gniew, Gminnego Ośrodka Sportu, Zakładu Produkcji Keramzytu, uczniów i nauczycieli z gimnazjum w Gniewie.

 

20.12.2013

Zobacz również:

Zapraszamy na gniewski skatepark 11 maja br.

Niebawem, już po raz szósty, odbędzie się radosna majowa impreza – otwarcie sezonu na gniewskim skateparku organizowana przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie oraz Zakład Produkcji Kruszyw.

Udana inauguracja sezonu na skateparku w Gniewie

W sobotę 12 maja na skateparku w Gniewie jak co roku nie zabrakło atrakcji dla całej rodziny. Zawody profesjonalnych riderów połączone zostały z konkursem jazdy na hulajnodze, a wspólne skoczne zabawy z animatorami cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem najmłodszych.

Skocz z nami na rodzinną zabawę!

Już 12 maja br. czekają na nas sportowe emocje, zapierające dech wyczyny, a przede wszystkim wspólne i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Po raz kolejny nasz Zakład wraz z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji dostarczą mieszkańcom Gniewu i okolic rozrywki łączącej rodzinny piknik z pokazami prawdziwej sztuki skaterskiej.