Lato zaczyna się na gniewskim skateparku!

Mnóstwo słońca, widowiskowe pokazy, sportowe emocje, a także piknik z atrakcjami dla całej rodziny – za nami 4 edycja „Weber Skok”! W tym roku, niezwykłym popisom riderów towarzyszyły występy zawodników na… hulajnogach. Organizatorzy – Zakład Produkcji Kruszyw i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie po raz kolejny udowodnili, że na skateparku nie ma miejsca na nudę, a dobra zabawa nie zna granic!


Uroczyste otwarcie odbyło się z udziałem burmistrz Gniewu – Marii Taraszkiewicz-Gurzyńskiej – honorowego patrona wydarzenia. W wydarzeniu uczestniczyli też przedstawiciele ze strony organizatorów – Beata Osiak z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Joanna Wachowska z Zakładu Produkcji Kruszyw – sponsora skateparku.
Część sportową wydarzenia otworzyły brawurowe akrobacje doświadczonych riderów, których triki z zapartym tchem śledzili młodsi koledzy – uczestnicy zawodów skate, przeprowadzonych w dwóch kategoriach wiekowych. Skaterzy zaprezentowali wysoką formę, śmiało wykonując trudne, wymagające dużej odwagi i zręczności figury.

 

Zwycięzcy

 

Najbardziej utalentowanymi zawodnikami wśród seniorów okazali się: Łukasz Gosiewski z Gdańska oraz Łukasz Pawlicki i Michał Jankowski z Bydgoszczy. Natomiast w grupie juniorów, rekord ustanowił 16-letni Bartek Bałdowski, który odniósł zwycięstwo już drugi raz z rzędu. Obok niego na podium stanęli Janek Krajewski z Bydgoszczy i Karol Karwowski z Gdańska.

 

Hulajnogi

 

Na skateparku dużym zainteresowaniem cieszyła się też nowa konkurencja – zawody hulajnogowe.
– Chcieliśmy pokazać, że nasz skatepark to miejsce, gdzie można aktywnie spędzić czas, nie tylko skacząc na desce – podkreśla Joanna Wachowska, kierownik ds. komunikacji Zakładu Produkcji Kruszyw. – W Gniewie posiadamy silną grupę miłośników hulajnogi i dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić nową konkurencję, co okazało się strzałem w dziesiątkę! W przyszłym roku planujemy nawet stworzyć dla „hulajnóg” osobną kategorię zawodów – mówi.

Wśród miłośników tych dwukołowych pojazdów, najlepsi okazali się młodzi GniewianiePatryk Kwiatkowski, Igor Moczulski oraz Paweł Chudyka.

 

Atrakcje dla całej rodziny

 

Jak zwykle, oprócz części sportowej, nie zabrakło też atrakcji dla całej rodziny. Maluchy chętnie włączyły się w gry i zabawy prowadzone przez animatorów, a na stoisku naszego Zakładu mogły otrzymać drobny upominek i dowiedzieć, do czego służą kuleczki keramzytu. Na najmłodszych czekała też zabawa „wysokich lotów” – eurobungy, dmuchańce oraz inne skoczne zajęcia. Natomiast starsze dzieci podczas warsztatów ze skateboardingu nie tylko nauczyły się, jak utrzymać równowagę na desce, ale opanowały też kilka podstawowych trików. Zmęczonym zabawą uczestnikom, energii dodały darmowe, ciepłe przekąski przygotowane przez organizatorów.

 

Rekordowa frekwencja

 

W tym roku na wydarzeniu odnotowano rekordową frekwencję, zarówno wśród gości, jak i zawodników. Dla porównania – w zeszłorocznych zawodach skate wystąpiło 20 uczestników, a w tegorocznej edycji było ich łącznie 26. Gości przyciągnęła zarówno bogata oferta atrakcji, jak i piękna, słoneczna pogoda – tego dnia aura wyjątkowo sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu!

 

 

15.05.2017

Zobacz również:

Zapraszamy na gniewski skatepark 11 maja br.

Niebawem, już po raz szósty, odbędzie się radosna majowa impreza – otwarcie sezonu na gniewskim skateparku organizowana przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie oraz Zakład Produkcji Kruszyw.

Udana inauguracja sezonu na skateparku w Gniewie

W sobotę 12 maja na skateparku w Gniewie jak co roku nie zabrakło atrakcji dla całej rodziny. Zawody profesjonalnych riderów połączone zostały z konkursem jazdy na hulajnodze, a wspólne skoczne zabawy z animatorami cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem najmłodszych.

Skocz z nami na rodzinną zabawę!

Już 12 maja br. czekają na nas sportowe emocje, zapierające dech wyczyny, a przede wszystkim wspólne i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Po raz kolejny nasz Zakład wraz z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji dostarczą mieszkańcom Gniewu i okolic rozrywki łączącej rodzinny piknik z pokazami prawdziwej sztuki skaterskiej.