Udana inauguracja sezonu na skateparku w Gniewie

W sobotę 12 maja na skateparku w Gniewie jak co roku nie zabrakło atrakcji dla całej rodziny. Zawody profesjonalnych riderów połączone zostały z konkursem jazdy na hulajnodze, a wspólne skoczne zabawy z animatorami cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem najmłodszych.

 

Piękna pogoda zachęcała do wyjścia z domu, mieszkańcy Gniewu i okolic przyszli więc tłumnie. Piknik rozpoczął się od przywitania gości przez burmistrz Gniewa Marię Taraszkiewicz-Gurzyńską, patrona honorowego wydarzenia oraz przedstawicieli organizatorów: Beatę Czaję-Osiak, zastępcę dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie oraz Joannę Wachowską, koordynatora ds. komunikacji Zakładu Produkcji Kruszyw, sponsora skateparku.

 

Jak co roku najwięcej emocji budziły flipy, slidy i grindy w wydaniu doświadczonych riderów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności podczas zawodów jazdy na deskorolce. Brak sprzętu nie był problemem, bowiem każdy kto nabrał chęci spróbowania swoich sił mógł bezpłatnie wypożyczyć niezbędny sprzęt.

Hulajnogi

 

Powstanie Weber Skok i rokroczne promowanie aktywnego spędzania na świeżym powietrzu procentuje przynosząc wyskokowe efekty. Do Gniewu dotarła moda na hulajnogi, czego dowodem była aż 14-osobowa reprezentacja chętnych chłopców do zaprezentowania swoich umiejętności w konkursie. Nagrodzono sześciu najlepszych zawodników. Pierwsze miejsce zajął Jeremiasz Jarosławiec, kolejne odpowiednio Paweł Chudyka, Mieszko Muss, Cezary Krauze-Olech, a na piątym miejscu stanęli ex aequo Filip Sedlewski oraz Igor Moczulski.

 

Deskorolki

 

W konkursie na deskorolce do walki stanęli przede wszystkim doświadczeni skaterzy z Trójmiasta i Tczewa. Ekipa z Gdańska okazała się najsilniejsza zajmując wszystkie miejsca na podium. Laureatami zostali Jakub Bednarczuk, Kamil Karwowski i Łukasz Gosiewski. A było o co walczyć – do wygrania były sprzęty sportowe m.in. deski, kółka czy łożyska, a także praktyczne gadżety: koszulki, saszetki-nerki czy power banki.

 

Organizatorzy zadbali o wszystkich uczestników. Podobnie jak w poprzednich latach nie zabrakło wspólnych skocznych zabaw dla najmłodszych prowadzonych przez animatorki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się trampoliny „eurobungee” oraz dwie dmuchane zjeżdżalnie, dostarczając dzieciom ogromnej frajdy. Aktywność na świeżym powietrzu wzmacnia apetyt, więc porcje ciepłej grochówki rozchodziły się w szybkim tempie. Nie zabrakło również słodkich przekąsek – każdy chętny mógł liczyć na watę cukrową czy krówki.

 

Atmosfera towarzysząca imprezie udowadnia, że skatepark łączy pokolenia, a dobra zabawa nie zna limitów wiekowych. Sezon sportowo-piknikowy można uznać za otwarty!

 

14.05.2018

Zobacz również:

Czas na młodzież! Warsztaty z Zakładem Produkcji Kruszyw

Dlaczego projektuje się ogrody na dachach budynków? Tego mogli dowiedzieć się uczestnicy kolejnych warsztatów zorganizowanych przez nasz Zakład.

Warsztaty Gniew 2016

Pomyśl o przyszłości już dziś – warsztaty dla gimnazjalistów

Czy w wieku gimnazjalnym warto już zastanawiać się nad swoimi zawodowymi perspektywami? Jak najbardziej! Poszerzaniu świadomości w tym zakresie poświęcone były warsztaty dla młodzieży, które odbyły się w Zakładzie Produkcji Kruszyw już po raz czwarty.

Warsztaty 2016 - Zaklad Produkcji Kruszyw

Majowe spotkania – warsztaty dla młodzieży

Decyzje, które mogą wpłynąć na przyszłe życie człowieka często podejmuje się już w gimnazjum. Pytania: Jaką szkołę wybrać? Jaki kierunek studiów zapewni stabilną i dobrze płatną pracę? Jakie rodzime firmy warte są uwagi? nurtują każdego młodego człowieka, który stoi przed dokonaniem ważnych, życiowych decyzji np. wyborze uczelni.