Piękne miasto w centrum Gniewu!

Piękno malowniczych uliczek, tajemnice zamkowych komnat oraz kociewskie motywy połączyły się w konkursie „Ja i moje miasto dziś”. 39 wyróżnionych i zwycięskich prac zostało ustawionych na kilkumetrowych tablicach w centrum Gniewu. Wystawa była częścią nagród w konkursie zorganizowanym przez nasz Zakład. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Urząd Miasta i Gminy Gniew, a patronat medialny – redakcje Nowin Gniewskich oraz Radia Głos.

 

Przy skrzyżowaniu ulicy Jana Sobieskiego i Placu Grunwaldzkiego stanęło pięć tablic z pracami wykonanymi w ramach konkursu powiązanego z „Rokiem Tożsamości Kociewskiej”. Dzieci i młodzież z gniewskich i okolicznych szkół przedstawili na kartach własną koncepcję kociewskiego Gniewu – pełnego malowniczych uliczek, tajemniczych zamkowych komnat czy unikatowych lokalnych motywów zdobniczych.

 

Prace prezentowały jeden z czterech tematów – Ja i moje miasto dziś, Moje miejsce, Pozdrowienia z Gniewu oraz Gniew na Kociewiu. Laureaci konkursu odwiedzili w nagrodę kreatywne Centrum Hewelianum w Gdańsku, wzięli również udział w profesjonalnych warsztatach fotograficznych.

 

08.2015

Zobacz również:
Kronika Gniewskiej Rodziny

Kronika Gniewskiej Rodziny – zwycięskie prace

Konkurs pt. „Kronika Gniewskiej Rodziny” został rozstrzygnięty. Mamy przyjemność zaprezentować prace konkursowe naszych zdolnych młodych artystów.

Konkurs Kronika Gniewskiej Rodziny Experyment

Nauka poprzez eksperyment

Wyprawa do gdyńskiego Centrum Nauki Experyment była nagrodą dla młodych twórców, których prace zwyciężyły w konkursie „Kronika Gniewskiej Rodziny”. Nie zabrakło ciekawych doświadczeń i wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.

Konkurs Kronika Gniewskiej Rodziny

Pomagamy odkryć ślady historii „z wczoraj”

Ruszyła już trzecia odsłona konkursu dla uczniów „Dla Gniewu: wczoraj, dziś i jutro”. W tym roku, przed młodymi artystami czeka nowe wyzwanie – zapoznanie się z historią Gniewu sprzed 40 lat i przedstawienie jej w twórczy sposób. Nadesłane prace posłużą do stworzenia księgi wszystkich Gniewian – „Kroniki Gniewskiej Rodziny”.