michal-bakowski
Chcemy być preferowanym przez naszych Klientów Przedsiębiorstwem, które dostarcza innowacyjne, efektywne i trwałe rozwiązania, zapewniające bezpieczeństwo i komfort projektów budowlanych.
Michał Bąkowski, Dyrektor Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie
O Zakładzie

Od ponad 40 lat działamy jako przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją keramzytu – lekkiego, ceramicznego kruszywa, powstającego w procesie wypalania. Wytwarzany przez nas keramzyt znajduje zastosowanie w budownictwie, ogrodnictwie oraz jako materiał do filtrowania wody i hodowli ryb.
Stanowimy część Grupy o bogatej, przeszło 350-letniej historii. Dzięki naszemu doświadczeniu zajmujemy czołową pozycję wśród producentów keramzytu w Polsce i w Europie. Co roku sprzedajemy około 100% wyprodukowanego przez nas keramzytu, co wynika z dużego i wciąż wzrastającego zapotrzebowania na to kruszywo.

Uważamy, że rozwój powinien łączyć się z dbałością o otoczenie, dlatego w ciągu ostatnich kilkunastu lat zainwestowaliśmy ponad 27 mln zł, aby uczynić proces produkcji jeszcze bardziej przyjaznym środowisku.

W trosce o ekologię, prowadzimy też własny monitoring produkcji. Dzięki tym działaniom, możemy mieć pewność, że spełniamy wszystkie normy w zakresie ochrony środowiska.
Działamy w oparciu o zasady społecznej odpowiedzialności. Dbamy nie tylko o otaczające nas środowisko, ale aktywnie uczestniczymy też w życiu gniewskiej społeczności i pozostajemy otwarci na potrzeby mieszkańców.

Nagrody i wyróżnienia

Sponsoring klubu piłkarskiego, wsparcie budowy gniewskiego skateparku, program stypendialny dla uczniów, liczne konkursy i wydarzenia. To tylko część inicjatyw, które podejmujemy z myślą o mieszkańcach Gniewu.
Prospołeczny aspekt naszej działalności został doceniony przez przedstawicieli Gminy. Świadczą o tym liczne nagrody i wyróżnienia przyznane naszemu Zakładowi.

Show more
Podziękowanie od Rady Miejskiej Gniew
Podziękowanie od Rady Miejskiej Gniew
Show more
VIII Powiatowa Gala Wolonatariatu – wyróżnienie w kategorii Firma Przyjazna Społeczności Lokalnej
VIII Powiatowa Gala Wolonatariatu – wyróżnienie w kategorii Firma Przyjazna...
Show more
IX Gminna Gala Wolontariatu – nagroda Firmy Prospołecznej Roku 2015
IX Gminna Gala Wolontariatu – nagroda Firmy Prospołecznej Roku 2015
W zgodzie z otoczeniem - Strategia Habitat

Pojęcie „habitat” można tłumaczyć jako warunki mieszkaniowe lub środowisko, w którym żyjemy. Dla nas to więcej, niż budownictwo mieszkaniowe – dotyczy wszystkiego, co jest związane z domami, mieszkaniami, pomieszczeniami, w których żyjemy, pracujemy i odpoczywamy. Habitat to rodzaj wartości dodanej, którą chcemy przypisać naszemu otoczeniu.
W ramach działań Habitat dążymy do wprowadzania nowatorskich rozwiązań, stanowiących odpowiedź na główne wyzwania naszych czasów. Dlatego stawiamy na rozwój gospodarczy, oszczędność energii i ochronę środowiska. Wszystkie te cechy są niezbędne w tworzeniu zrównoważonego budownictwa.