40-lecie zakładu

Już od 40 lat Zakład Produkcji Kruszyw wpisuje się w dzieje Gniewu. Budowana wspólnie z mieszkańcami historia stała się motywem przewodnim cyklu konkursowego „Dla Gniewu: wczoraj, dziś i jutro”. Formuła konkursu zachęca dzieci i młodzież do odkrywania dziejów miasta oraz ich samodzielnej i kreatywnej interpretacji.

40-lecie Zakładu

Kronika Gniewskiej Rodziny - zwycięskie prace

Konkurs pt. "Kronika Gniewskiej Rodziny" został rozstrzygnięty. Mamy przyjemność zaprezentować prace konkursowe naszych zdolnych młodych artystów.

40-lecie Zakładu

Nauka poprzez eksperyment

Wyprawa do gdyńskiego Centrum Nauki Experyment była nagrodą dla młodych twórców, których prace zwyciężyły w konkursie „Kronika Gniewskiej Rodziny”. Nie zabrakło ciekawych doświadczeń i wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.

40-lecie Zakładu

Pomagamy odkryć ślady historii „z wczoraj”

Ruszyła już trzecia odsłona konkursu dla uczniów „Dla Gniewu: wczoraj, dziś i jutro”. W tym roku, przed młodymi artystami czeka nowe wyzwanie – zapoznanie się z historią Gniewu sprzed 40 lat i przedstawienie jej w twórczy sposób. Nadesłane prace posłużą do stworzenia księgi wszystkich Gniewian – „Kroniki Gniewskiej Rodziny”.

40-lecie Zakładu

Piękne miasto w centrum Gniewu!

Piękno malowniczych uliczek, tajemnice zamkowych komnat oraz kociewskie motywy połączyły się w konkursie „Ja i moje miasto dziś”. 39 wyróżnionych i zwycięskich prac zostało ustawionych na kilkumetrowych tablicach w centrum Gniewu. Wystawa była częścią nagród w konkursie zorganizowanym przez nasz Zakład.

40-lecie Zakładu

Gniew zatrzymany w kadrze – warsztaty fotograficzne

Naciśnięcie spustu migawki i… akcja! Kilkunastu gimnazjalistów z Gniewu i okolic wytężało wzrok i skupiało swój umysł, aby uchwycić jak najlepsze kadry. Pod czujnym okiem fotografów z gniewskiego „Studia A” młodzi artyści uczyli się pasjonującego rzemiosła podczas profesjonalnych warsztatów fotograficznych.