„Nasz bocian” w oczach małych artystów

Jest biały, posiada długi, czerwony dziób, żywi się żabami, a jego przybycie do Polski zwiastuje wiosnę. Bocian biały to jeden z najbardziej znanych i lubianych przez dzieci gatunków ptaków, jest bohaterem piosenek, bajek…, a także konkursu plastycznego, którego sponsorem był Zakład Produkcji Keramzytu. Konkurs „Nasz bocian” wpisywał się w obchodzone 31 maja święto bociana i stanowił okazję, by przyjrzeć się bliżej temu sympatycznemu zwierzęciu.

 

W konkursie wzięło udział ponad 100 młodych twórców z 10 placówek oświatowych, którzy przedstawili wizerunki bociana na wielkoformatowych planszach. Bociany wykonane były z keramzytu – naturalnego materiału produkowanego w zakładzie Weber. Artyści mogli przyozdobić swoje dzieła farbami, dzięki czemu każdy bocian był inny.

 

Prace konkursowe zachwycały pomysłowością i starannością wykonania – jury nie miało łatwego wyboru z wyłonieniem zwycięzców. 29 maja miało miejsce ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie dyplomów. Za zajęcie I, II i III miejsca na laureatów czekała atrakcyjna nagroda – wycieczka do Centrum Nauki Hewelianum w Gdańsku, gdzie nauka odbywa się przez eksperymentowanie i zabawę.

 

Zadowolone miny zwycięzców mówiły same za siebie – to była udana lekcja ekologii!

 

04.2013

Zobacz również:

Warto być eko-świadomym!

Znamy zwycięzców VI Gminnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej w Gniewie, którego sponsorem był nasz Zakład. O zwycięstwo rywalizowało 6 drużyn z 5 gminnych szkół, a zadania konkursowe nie były łatwe… Pytania wymagały dużej wiedzy z zakresu życia zwierząt i roślin, uczniowie musieli zmierzyć się również z zadaniami z zakresu ochrony środowiska.