Nasza praca przynosi efekty!

Z Michałem Bąkowskim, prezesem zarządu KP SGCP WEBER SZPRUDOWO rozmawia Aneta Bartoszek-Pustkowska.

 

Panie Prezesie, przed nami runda jesienna w sezonie 2014/2015. Jakie są oczekiwania przed rozpoczynającym się sezonem?

 

  • Jesteśmy w trakcie budowania zespołu na bazie naszych juniorów, z rocznika 98-99 i starszych. Kilku zawodników wzmocni nasz skład: Kamil Majewski, Marcin Machlik, Łukasz Lenc z KS Sobieski Gniew, Mariusz Nierodkiewicz i Dawid Tramowski z Mewy. Aktualnie najważniejsze jest to, żeby drużyna ustabilizowała swoją formę, a piłkarze nabrali doświadczenia i zajęli wysoką lokatę w pierwszych pięciu miejscach w „A” klasie. To będzie takie „dobre” osiągnięcie, by na tej podbudowie przygotować młodą ekipę. Stabilizacja i gra na równym dobrym poziomie w „A” klasie, zdobycie ogłady piłkarskiej oraz doświadczenia w drużynie seniorskiej to główne cele na ten sezon. W tym czasie chcemy przygotować się na tyle dobrze, by w następnym sezonie 2015/2016, z trenerem Grzegorzem Połomskim, powalczyć o V ligę.

 

Nowym trenerem WEBERA został Grzegorz Połomski. Kto jeszcze szkoli sportowców?

  • Z funkcji trenera, po przegranym sparingu z Wisłą Korzeniewo, zrezygnował trener Tomasz Ostrowski. Drużynie został przedstawiony „stary-nowy” trener, Grzegorz Połomski. Kilka lat temu szkolił naszą grupę i wprowadził ją do V Ligii, w której to Weber Szprudowo grał dwa lata. Grzegorz Połomski to główny prowadzący drużynę seniorów, jak i juniorów. Ponadto instruktorami są Ryszard Gaweł i Damian Ostrowski.

 

Czy juniorzy także zagrają w nowym sezonie?

  • W rundzie 2014/2015 zagrają dwie drużyny, seniorska i juniorska z rocznika 2006 oraz młodsi zawodnicy. W przyszłym roku planujemy zbudować kolejną ekipę, złożoną z najmłodszych piłkarzy. Chcemy, aby przygoda z piłką kojarzyła się im z dobrą zabawą, a jednocześnie nauczyli się współpracować w grupie, walczyć o dobry wynik i poznali smak rywalizacji. To nauka przez piłkę. Dodam, że nasza praca przynosi efekty, ponieważ możemy pochwalić się wieloma osiągnięciami. Kilku zawodników z różnych roczników, których wyszkoliła firma Weber, główny sponsor drużyny, grali w Akademii Malborskiej czy kadrach wojewódzkich. Warto inwestować w młodzież.

 

Dziękuję za rozmowę.

 

09. 2014

Zobacz również:

Podsumowanie sezonu 2017/2018

Wywiad z Prezesem Klubu Piłkarskiego Keramzyt Szprudowo Michałem Bąkowskim.

Keramzyt Szprudowo - Wisła Tczew

Wywiad z prezesem KP Keramzyt Szprudowo

Keramzyt udanie rozpoczął sezon 2017/2018. Jak ocenia Pan pierwszą część rundy jesiennej w wykonaniu Pańskiego zespołu?   Bardzo dobrze, aktualnie zajmujemy trzecią lokatę, na równi z trzema innymi drużynami, tracąc do lidera Wisły Tczew zaledwie cztery punkty. Do drugiego miejsca, premiującego awans do V ligi, brakuje nam zaledwie czterech punktów, czyli możemy być zadowoleni.

Derby Gniewu

Derby Gniewu i wizyta Prezesa Pomorskiego ZPN

W niedzielę 1 października 2016 r. na boisku Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie odbył się mecz KP Keramzyt Szprudowo – KS Sobieski Gniew. Mecz obserwował Pan Radosław Michalski Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej – gość specjalny na nasze zaproszenie.