Sport jest dla całej rodziny! Turniej dziecięcej drużyny Weber

Piłka nożna to nie tylko dyscyplina dla dorosłych graczy. Przekonali się o tym uczestnicy festynu rodzinnego pod patronatem naszego Zakładu. Podczas wydarzenia zadbaliśmy o mnóstwo atrakcji i konkursów nie tylko dla najmłodszych uczestników, ale także dla ich rodziców. Rywalizacja na boisku przeplatana była konkursem na nazwę drużyny, kwiatowymi podarunkami dla mam, a także sportowymi konkursami dla całej rodziny. Turniej dostarczył niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestnikom – na udanie popołudnie mogli liczyć nie tylko fani piłki nożnej.

 

O godzinie 15:00 odbyło się uroczyste otwarcie festynu. Nie zabrakło podziękowań dla rodziców, dzieci oraz sponsorów. Następnie mali uczestnicy turnieju przemaszerowali po płycie boiska w rytm hymnu ligi mistrzów.

 

Po części wstępnej przyszła pora pierwszy mecz, który odbył się między drużyną Weber Czerwoni, a Sokołem Lubichowo. Rozgrywki skończyły się wynikiem 1:3 dla Lubichowa, a pierwszą historyczną bramkę dla Webera zdobył Olaf Szulc.

 

Gdy piłkarskie emocje opadły, uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie na nazwę dla drużyny Weber. Miła niespodzianka czekała też na… mamy, którym wręczono kwiaty z próbkami keramzytu ogrodniczego.

 

Następnie odbyła się kontynuacja części sportowej pikniku. Tym razem „bratobójczą” walkę stoczyły ze sobą dwa zespoły – Weber „żółci” i Weber „czerwoni”. Zwycięzcami okazali się „czerwoni”, którzy wygrali 3:1.

 

W ramach przerwy między kolejnymi rozgrywkami zarówno dzieci, jak i dorośli nie mogli narzekać na nudę. Organizatorzy zadbali bowiem o sportowe rywalizacje dla całej rodziny. Mamy i babcie mogły zmierzyć się z wykonaniem slalomu z piłką między słupkami, zaś ojcowie mieli okazję popracować nad celnością swoich rzutów do bramki.

 

W nagrodę za zaangażowanie wszyscy otrzymali pamiątkowe nagrody z logo naszego Zakładu.

 

Zwieńczeniem festynu był mecz „żółtych” z Sokołem Lubichowo, w którym Weber przegrał 0:4.

 

Jednak to nie wyniki były najważniejsze – liczyły się przede wszystkim wspólna zabawa i zasady zdrowej rywalizacji.

 

Do ciekawostek należy fakt, że składzie drużyny Weber nie brakuje… dziewczynek. Młode piłkarki grają na równi ze swoimi kolegami, a miłość do piłki nożnej czerpią od rodziców.

Moim ulubionym zawodnikiem jest Rober Lewandowski, kiedy dorosnę chcę być taka jak on. Wybrałam piłkę nożną, bo lubię spotykać się z innymi dziećmi, a do gry namówił mnie tata  – opowiadała o swojej pasji Kornelia, zawodniczka drużyny Weber.

 

Turniej zainaugurował powstanie drużyny Weber, która jeszcze w tym roku zostanie zgłoszona do rozgrywek Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

2013

Zobacz również:
Weber Cup 2015

Turniej Weber Cup z Lechią

Dla naszego Zakładu 2015 był rokiem piłki nożnej, dlatego zadbaliśmy, aby dzień 6 września stał się prawdziwym świętem futbolu Gniewie! Na Gości, oprócz rozgrywek juniorów i spotkań z piłkarzami klubu Lechia Gdańsk, czekała pełna atrakcji i niespodzianek strefa kibica oraz piknik rodzinny. 

Gniewska Liga Halowa pilki noznej

Drużyna na medal!

Za swoją grę w sezonie 2014/2015 zawodnicy Weber Gniew aż trzykrotnie stanęli na podium! Gniewscy piłkarze wywalczyli srebrny medal w finale Gniewskiej Ligi Halowej, a w imieniu zespołu puchar Króla Strzelców odebrał Krzysztof Gardzielewski. Dodatkowo, za uczciwość na boisku nasza drużyna została uhonorowana nagrodą „Fair Play”.

Turniej dzieciecej pilki noznej

Turniej pełen emocji!

Piękne niedzielne, październikowe popołudnie dostarczyło kibicom zebranym na gniewskim Orliku mnóstwo emocji! Stało się tak za sprawą turnieju, którego gospodarzami byli młodzi piłkarze z drużyny Weber Gniewskie Orły Szprudowo.