Z przyjemnością informujemy, że Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie dołączył do Klubu Milionerów. Klub Milionerów został stworzony w 2004 roku, a jego celem jest promowanie zakładów Grupy, które pracują bezwypadkowo i charakteryzują się najlepszą wydajnością w zakresie bezpieczeństwa.
Prestiżowe grono
Znalezienie się w prestiżowym gronie członków Klubu Milionerów wymaga doskonałości w zakresie bezpiecznej pracy oraz jednego miliona godzin pracy bez wypadku. Stwierdzenie, że jest to klub elitarny nie jest przypadkowe. Do dnia dzisiejszego w gronie Milionerów znalazło się 256 zakładów Grupy na świecie, 10 z nich znajduje się w Polsce.
Zakład Produkcji Kruszyw udowodnił, że cel „zero wypadków” jest możliwy do osiągnięcia. Bezpieczeństwo nas Wszystkich zależy od nas samych. Status członka Klubu Milionerów nie jest przyznawany jednak dożywotnio – warunkiem jest utrzymanie wysokich standardów bezpieczeństwa i bezwypadkowa praca.
Kryteria dołączenia do klubu
Aby dołączyć do Klubu Milionerów, zakład musi spełnić następujące kryteria:
Brak wypadków śmiertelnych w przeciągu ponad 3 lat (odnośnie wszystkich kategorii osób: pracowników, pracowników tymczasowych, podwykonawców, stażystów, osób trzecich itd.).
Przejście audytu EHS w przeciągu ostatniego roku (3 lat w przypadku certyfikacji OHSAS) uzyskując przynajmniej następujące wartości wydajności:
– o 40% globalnej wydajności EHS (50% w przypadku audytu 12‐etapowego),
– o 50% wydajności bezpieczeństwa.
Wiarygodność TF1, TF2, TF3 i TG dla załogi zakładu (ustalona w wyniku audytu).
Monitoring (rejestracja i analiza wszystkich wypadków powodujących czasową niezdolność do pracy, w zakresie wszystkich kategorii pracowników.
oraz musi spełniać jedno z poniższych kryteriów:
1 milion godzin pracy bez wypadku powodującego tymczasową niezdolność do pracy (załoga zakładu) i 1 rok bez wypadku powodującego tymczasową niezdolność do pracy dla wszystkich pozostałych kategorii pracowników,
lub 5 lat bez wypadku powodującego tymczasową niezdolność do pracy (załoga zakładu) i 1 rok bez wypadku powodującego tymczasową niezdolność do pracy dla innych kategorii pracowników, w przypadku jednostek, w których rocznie liczba przepracowanych godzin jest niższa niż 200.000.
16.09.2016