Konkursy

40-lecie Zakładu

Finaliści konkursu „Gniew 2054” w Centrum Nauki „Experyment”

Nauka wcale nie musi być nudna, gdy można doświadczyć jej na samym sobie – tego dowiedzieli się finaliści konkursu „Gniew 2054” podczas wycieczki do Centrum Nauki „Experyment” w Gdyni.  Autorzy nagrodzonych prac mogli m.in. wywołać tornado, zobaczyć, jak będą wyglądać za 50 lat oraz sprawdzić, czy trudno jest poruszać się na wózku inwalidzkim.

40-lecie Zakładu

„Gniew 2054” – przyszłość malowana kredką

Przedstawienie futurystycznej wizji Gniewu za 40 lat – przed takim zadaniem stanęli uczniowie biorący udział w edycji konkursu „Dla Gniewu: wczoraj dziś i jutro” organizowanego przez nasz Zakład. Dzieci zaprezentowały różne obrazy przyszłości– od samochodów napędzanych coca-colą, po… teleportację. Tematyka konkursu inspirowana była 40-leciem Zakładu i stanowiła okazję, by wybiec w przyszłość…

Ekologia

Warto być eko-świadomym!

Znamy zwycięzców VI Gminnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej w Gniewie, którego sponsorem był nasz Zakład. O zwycięstwo rywalizowało 6 drużyn z 5 gminnych szkół, a zadania konkursowe nie były łatwe… Pytania wymagały dużej wiedzy z zakresu życia zwierząt i roślin, uczniowie musieli zmierzyć się również z zadaniami z zakresu ochrony środowiska.

Ekologia

„Nasz bocian” w oczach małych artystów

Jest biały, posiada długi, czerwony dziób, żywi się żabami, a jego przybycie do Polski zwiastuje wiosnę. Bocian biały to jeden z najbardziej znanych i lubianych przez dzieci gatunków ptaków, jest bohaterem piosenek, bajek…, a także konkursu plastycznego, którego sponsorem był Zakład Produkcji Keramzytu.