Czas na młodzież! Warsztaty z Zakładem Produkcji Kruszyw

Dlaczego projektuje się ogrody na dachach budynków? Tego mogli dowiedzieć się uczestnicy kolejnych warsztatów zorganizowanych przez nasz Zakład.

 

Zwiedzanie terenów kopalni, rozmowy z pracownikami, wspólne ognisko oraz konkurs z nagrodami – warsztaty miały rozwijać, inspirować, a przede wszystkim zachęcić uczniów, by wzięli przyszłość w swoje ręce!

 

W dniach 20 kwietnia, 16, 17, 29, 30, 31 maja i 8 czerwca Zakład odwiedzili uczniowie z gimnazjum w Gniewie, Techników w Gdyni i Bydgoszczy oraz z Zespołu Szkół w Morzeszczynie.

 

Tegoroczna, piąta edycja programu cieszyła się rekordową frekwencją – w warsztatach wzięło udział łącznie 220 osób – niemal dwa razy więcej, niż w zeszłym roku!

 

Czas na naukę…

Na warsztatach pojawiło się mnóstwo okazji do pogłębiania wiedzy – uczniowie mogli poznać tajniki produkcji i wydobycia keramzytu, a także zobaczyć przebiegający w nagrzanym do ponad 1100°C piecu proces wypalania tego kruszywa. Ważnym elementem warsztatów były rozmowy z pracownikami, którzy nie tylko chętnie odpowiadali na pytania uczniów dotyczące procesów produkcji, ale także dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem związanymi z wyborem zawodu. Organizatorzy zachęcali młodzież do odkrywania i rozwijania swoich pasji, tak by znaleźć ciekawą i zgodną ze swoimi zainteresowaniami pracę.

 

 

… i zabawę

Formuła spotkań łączyła przyjemne z pożytecznym, dlatego oprócz części edukacyjnej, nie zabrakło atrakcji, podczas których młodzi ludzie mogli uporządkować zdobytą wiedzę, a także miło spędzić czas.

 

Po zwiedzaniu Zakładu, uczniowie poczuli klimat zbliżających się wakacji, uczestnicząc w ognisku połączonym z pieczeniem kiełbasek. Dużo frajdy sprawiło im też pozowanie do zdjęć w łopacie ogromnej ładowarki. Młodzież poznała również smak pozytywnej rywalizacji, uczestnicząc w quizie z wiedzy o Zakładzie. Uczestnicy podeszli do konkursu z pełnym zaangażowaniem – docenili to organizatorzy, nagradzając zwycięzców praktycznymi gadżetami w formie powerbanków oraz shakerów.

 

Uczniowie opuścili warsztaty ze sporą dawką inspiracji, a także motywacją, by już dziś zacząć planować swoją przyszłość.

 

12.06.2017

Zobacz również:
Warsztaty Gniew 2016

Pomyśl o przyszłości już dziś – warsztaty dla gimnazjalistów

Czy w wieku gimnazjalnym warto już zastanawiać się nad swoimi zawodowymi perspektywami? Jak najbardziej! Poszerzaniu świadomości w tym zakresie poświęcone były warsztaty dla młodzieży, które odbyły się w Zakładzie Produkcji Kruszyw już po raz czwarty.

Warsztaty 2016 - Zaklad Produkcji Kruszyw

Majowe spotkania – warsztaty dla młodzieży

Decyzje, które mogą wpłynąć na przyszłe życie człowieka często podejmuje się już w gimnazjum. Pytania: Jaką szkołę wybrać? Jaki kierunek studiów zapewni stabilną i dobrze płatną pracę? Jakie rodzime firmy warte są uwagi? nurtują każdego młodego człowieka, który stoi przed dokonaniem ważnych, życiowych decyzji np. wyborze uczelni.

Warsztaty 2016 - Zaklad Produkcji Kruszyw

Pewnym krokiem w przyszłość – warsztaty dla gimnazjalistów

Jaką szkołę wybrać, by w przyszłości znaleźć atrakcyjne miejsce pracy? Co wytwarza się w lokalnych firmach oraz jak wyglądają najnowocześniejsze procesy produkcyjne? To pytania, na które wspólnie z młodzieżą próbowaliśmy odpowiedzieć podczas zorganizowanych przez nas warsztatów.